Jerzy Targalski napisał to, co ja głosiłam już wczoraj

ePub czas dodania: 2015:03:14 15:39 komentarzy 0
Wczoraj /13.03.2015/, koło południa, napisałam notkę "Ostatnio Putin zrobił dużo dobrego dla Polski". Stwierdziłam w niej;

  Wczoraj /13.03.2015/, koło południa, napisałam notkę "Ostatnio Putin zrobił dużo dobrego dla Polski"  /TUTAJ/.  Stwierdziłam w niej;


  "Czy ewentualny upadek Putina będzie korzystny dla Polski?  Moim zdaniem - NIE.  Są bowiem dwie możliwości.  Albo jego następca będzie jeszcze bardziej wojowniczy i rozpęta jeszcze wiekszy konflikt, który prawdopodobnie będzie miał tragiczne skutki dla naszego kraju, albo - wręcz przeciwnie - następca Putina przedstawi się jako gołąbek pokoju, zwali wszystko na poprzednika i przyjdzie z gałązką oliwną.  Wtedy będziemy mieli do czynienia z powtórką z resetu Obamy oraz sojuszu niemiecko-rosyjskiego, które drogo nas kosztowały w latach 2009-2013.

  Dla Polski najlepiej byloby, gdyby Putin rządził Rosją jeszcze przez pewien czas, będąc skutecznie powstrzymywany przez zjednoczony Zachód.".

  Dziś natomiast zajrzałam na portal Niezalezna.pl i znalazłam tam tekst Jerzego Targalskiego "Wypijmy za zdrowie Putina"  /TUTAJ/:

  "Dodano: 14.03.2015 [08:55]   Jeżeli Władimir Putin jest ciężko chory, to jest to jego koniec. Dla Polski oznacza to katastrofę, ponieważ pojawi się nowy car, a wówczas zarówno rozkwitnie polityka resetu i miłości Ameryki do Rosji w celu zneutralizowania jej w konflikcie chińskim (USA będą płaciły interesami naszego regionu), jak i stan miłości między kanclerz Angelą Merkel a następcą Putina, który osiągnie takie apogeum, że z Polski nic nie zostanie. Jeżeli ten scenariusz by się ziścił, to może się okazać, że nawet rząd suwerennej Polski nie będzie miał pola manewru i że Polacy jak zwykle przespali okres koniunktury, że nie chcieli niepodległości, bo wybrali los służalców i nimi pozostaną. Jedyna nadzieja w tym, że Putin nie jest ciężko chory, że wróci, skróci kilku bojarów o głowę, pójdą w ruch nahajki, żeby każdy w imperium wiedział, że panuje porządek i kto ma władzę.".

  Targalski używa ostrzejszych wyrażeń, ale myśl jest ta sama.  Bardzo mnie cieszy, że fachowiec od spraw miedzynarodowych podziela moje poglądy.  Prawdę mówiąc, gdy wczoraj pisałam mój artykuł,. sądziłam, że są to rzeczy oczywiste typu: "Koń, jaki jest, każdy widzi".  Okazało się jednak, że nie każdy.  Oto moja dyskusja ze znaną blogerką Eską w Salonie24:

  "@ELIG

Na litość!!!!
Przecież odejście Putina oznaczałoby przede wszystkim wojnę wewnętrzną w Rosji, a tym samym jej osłabienie. Co Ty piszesz!
ESKA  13.03 16:14
120436897

@ESKA

Z kim ma niby być ta wewnętrzna wojna? Przypominam, że odejścia Stalina, Chruszczowa, Breżniewa, Czernienki, Andropowa, Gorbaczowa i Jelcyna żadnych wojen nie spowodowały.
ELIG  13.03 19:17"  /TUTAJ/
  
Również Janko Walski spodziewa się poprawy po ewentualnym ustapieniu Putina.  Oto dyskusja z Naszeblogi.pl /link wyżej/:

  "Janko Walski  2015-03-13 [18:12]
Szanowna pani Elig, nie ma ani w otoczeniu Putina ani poza kogoś gorszego od niego. Dlaczego? To proste, gdyby był, byłby Putinem! Tam wygrywa najbardziej inteligentny i najbardziej bezwzględny psychopata, który potrafi rozprawić się ze  wszystkimi innymi bezwzględnymi psychopatami. Tak było że Stalinem, Chruszczowem, Breżniewem i wszystkimi szefami rosyjskich służb. Jesli mamy do czynienia z zamachem, czego wykluczyć się nie da, to, tak jak w przypadku Stalina, najwyraźniej otoczenie uznało, że szef odleciał tak, że wszyscy już są zagrożeni. Nie byłoby to dziwne gdyż władza zawsze pompuje ludzi, czasem bez ograniczenia.

elig  2015-03-13 [18:55]
  Putin rządzi już od prawie 15 lat.  Przez ten czas mógł się pojawić ktoś gorszy od niego, tylko na razie się maskuje /do czasu/.  Psychopaci świetnie potrafią to robić.

Janko Walski  2015-03-13 [19:30]
A zasada sprężyny? Jeśli się ją ściśnie to odbija w drugą. Po chwilowym rozprężeniu bo ochlapus nie był psychopatą, nastąpiło sprężenie, po którym musi odbić w drugą stronę. Oczywiście nie od razu. Po śmierci Salina trwało to  aż trzy lata zanim odważono się głośno mówić, że Stalin to rzeźnik, a część niedorżniętych nawet do tej pory uważa go za słońce narodów. Jeśli trafi tu ktoś kto nie wie to przypomnę, że przed ochlapusem mieliśmy psychopatę planującego jądrowy podbój świata z wojskiem polskim w roli mięsa wiążącego siły, i terytorium Polski w roli rowu jądrowego zatrzymującego kontruderzenie (i odwrót własnych dywizji gdyby chciały skrewić).  Tak więc ta sprężyna od początku przewrotu bolszewickiego drga.

elig  2015-03-13 [23:59]
  Czy to znaczy, że teraz może być znowu ochlapus?  Wtedy jednak Obama i Merkel będą mu stawiać wódkę i robić "reset".".

Ja jednak wciąż pozostaję przy moim zdaniu.  To dobrze, że przybył mi sojusznik.

licznik: 1952 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
Nie rozumiesz współczesnej Rosji i Ameryki 0|0
Twoj artykul byl skomponowany na falszywych przeslankach:
1. Putin NIE wszczął wojny z Ukrainą. Do dzisiaj nie ma wojny pomiedzy Rosja i Ukraina;
2. Nie ma zadnej "agresji" Rosji;
3. Polscy "rusofobiczne oszołomy" sa jak najbardziej aktywni i do tego podnieceni zbawienna rola Putina, ktory dotyczchcas uratowal swiat przed trzema wojnami (o Iran, Syrie, i Ukraine);
4. Żydo-NATOwska ekspansja na wschod jest do przewidzenia. Wlasnie Stany Zjednoczone - łamiąc wszystkie prawa swoje i międzynarodowe - wysyłają kontygent swojego wojska do Lwowa celem wsparcia żydowskiej junty Poroszenki. TO JEST prowokacja do wojny z Rosją !!!

Ogólnie, żyjesz przeszloscia dawnego ZSRR. Tymczasem, obecna Rosja to dawne Stany Zjednoczone; a obecne Stany Zjednoczone to dawne ZSRR, od czasu kiedy cala żydo-komuna wyprowadzila sie z Rosji do Ameryki.
2015-03-14 16:55
# @Zdzich 0|0
Amerykanie wycofali się wczoraj z pomysłu wysłania wojsk na Ukrainę. Nie można brać pod uwagę tylko Żydów, inni też mają coś do powiedzenia. Jednostronność szkodzi.
2015-03-15 13:51
# @elig 0|0
Niestety, wg zapowiedzi Amerykanskiej Komendatury w Europie, zmodyfikowano tylko plan operacji z "Atlas Vision 2014" na "Rapid Trident 2014", w ramach którego pojadą do Ukrainy jak planowano. Czytaj komunikat z piątku, Marzec 13, uważnie: www.stripes.com/news/us-army-to-proceed-with-planned-exercise-in-ukraine-1.272551.
Będę bardzo zdziwiony, jeśli Putin nie zareaguje na tą prowokację.

Ci "inni", którzy też mają coś do powiedzenia, to zatwierdzeni przez Żydów "użyteczni idioci", jak np. Tusk, Obama, Bush, Komorowski, Sikorski, itp., którzy nie są Żydami, a tylko służą Żydom dobrze w wymianie za sowite wynagrodzenie i władzę. Prawidłowo, wszyscy razem nazywani są Syjonistami. (Nie myl z Semitami.)
Jest mała grupa Żydow, która stoi przeciwko Syjonistom. Są to Żydzi ortodoksyjni www.nkusa.org.
2015-03-15 16:32
# @Zdzich 0|0
Nie przesadzajmy - w Chinach przecież ich nie ma. W wielu innych miejscach też. Oni lubią robić wrażenie, że są wszechobecni i bardzo wazni, ale nie należy się na to nabierać.
2015-03-15 21:53
# @elig 0|0
Szkoda, że nie szukasz faktów przed pisaniem swoich wrażeń.
Chiny kwitną, gdyż jest w nich zakaz zatrudniania na stanowiskach kierowniczych, i powyżej, nie-Chińczyków. Niedługo ten słuszny nacjonalistyczny przepis straci swoją moc. Żydzi, którzy są właścicielami wszystkich znaczących banków, uwikłali rząd chiński w "pomoc" i "kooperacje" z Międzynarodowym Bankiem Odbudowy i Rozwoju, Bankiem Światowym, finansują druk swoich książek i podręczników w j.chińskim, oraz masowo inwestują w nieruchomości ("nasze kamienice, wasze ulice"). Kto będzie tym wszystkim zarządzał, skoro nie-Chińczyk nie może pracować na stanowisku kierowniczym? Żydzi masowo żenią się z Chinkami!
Po USA, Chiny są następnym imperium światowym, na które żydowski stryczek został juz zarzucony. W międzyczasie, ich "użyteczni idioci", jak Tusk i Komorowski, bogacą się szybko.
Świadomy tego wszystkiego Putin powiedział NIET. Dzięki Bogu!
(Putin jest wierzącym w Boga Chrześcijaninem. www.youtube.com/watch?v=u3d_yxJhmjk)
2015-03-16 02:40
# @Zdzich 0|0
Putin to stary komuch z KGB. Modli się pod figurą, a ma diabła za skórą.
2015-03-16 14:20
# @elig 0|0
Miliony mężczyzn na świecie chciałoby byc taki stary i w takiej formie jak Putin.
http://i2.cdn.turner.com/cnnnext/dam/assets/120224045009-vladimir-putin-swimming-horizontal-large-gallery.jpg
"Po czynach ich poznacie" !
Komuch? Nic z tego. Anty-komuch - TAK.
Putin ocalił nasz świat od trzech wojen nuklearnych. Nawet murzyni w USA mówia, że chcieliby go mieć za Prezydenta. (zobacz wywiady na YouTube).

Personalnie: ELIG - odmłódź się! ZSRR już nie ma od 24 lat. Komuniści wyjechali do Ameryki. Putin jest taki sam jak my. Precz z komunizmem!
2015-03-17 00:13