Jedna Ukraina, dwie okładki polskich tygodników

ePub czas dodania: 2014:02:27 11:29 komentarzy 0
W środę, 26 lutego kupiłam w kiosku dwa tygodniki: "Najwyższy Czas" /nr 9/2014/ oraz "Gazetę Polską" /również nr 9/2014/. Rzuciłam okiem na ich okładki i zdębiałam. Obie one odnosily się do Majdanu w Kijowie, lecz jakże były różne.

  W środę, 26 lutego kupiłam w kiosku dwa tygodniki: "Najwyższy Czas" /nr 9/2014/ oraz "Gazetę Polską" /również nr 9/2014/.  Rzuciłam okiem na ich okładki i zdębiałam.  Obie one odnosily się do Majdanu w Kijowie, lecz jakże były różne.


  Na okładce "Gazety Polskiej"  /TUTAJ/ widniało duże kolorowe zdjecie demonstrantów z Majdanu podpisane:

  "MAJDAN - początek końca Putina".

  "Najwyższy Czas"  /TUTAJ/ zdobiła zaś fotografia Oleha Tiahnyboka wyciągającego ręke w geście przypominającym faszystowskie pozdrowienie oraz portret Stiepana Bandery.  Napis głosił:

  "TERAZ BANDERA, Ukraina: zamienili złodziei na nazistów".

  Od razu było widać, który tygodnik nalezy do "stronnictwa ruskiego", a który nie :)))

licznik: 2385 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
  0|0
Ja nie wiem, pewno się ze mną nie zgodzicie, ale ja uważam, że punkt widzenia kreowany przez Gazetę Polską nie jest słuszny. Może warto zadać sobie pytanie: dlaczego środowiska patriotyczne tak nienawidzą Rosji. Czy może dlatego, że Rosja kojarzy im się z komunizmem? Jeśli tak, to wg mnie najwyższy czas zauważyć, że komunizm ma żydowskie pochodzenie i został zainstalowany w Rosji, a teraz ten komunizm przeniósł się właśnie do Unii Europejskiej i tam ma swoją siedzibę, a nie w Rosji... Jeszcze tak niedawno Gazeta Polska nas straszyła, że nasi politycy oddają nas w łapska Ruskich, że Sikorski ministrem spraw rosyjskich itp. Proszę to zweryfikować w kontekście ostatnich wydarzeń - na rzecz czyich interesów pracują? Rosyjskich, czy Żydowskich? Czy to Rosja, czy Unia Euro(PEJSKA) trzyma wszystkich na sznurku (media, rządzących, opozycję itp)...  *Gdzie tu niby wszechobecna agentura rosyjska???* 

Z drugiej strony co się dziwić, że Rosja walczy o wpływy na Ukrainie? Czy mają dawać grzecznie i posłusznie dupy zachodowi, żeby nie być posądzonym o jakąś zaborczość? Zachód może wkładać swoje łapska gdzie chce, a jak Rosja chce utrzymać to, co zawsze było przy nich, to już Rosja jest be, a Putin bandytą.
2014-02-27 12:24
# @Obsługa techniczna 0|0
Ja sądzę, że to wpływy żydowskie są przeceniana. Jak działa Rosja, było widać w Gruzji w 2008 r.
2014-02-27 19:24
# @elig 0|0
No nie mogę zaprzeczyć, że Rosja była agresorem w Gruzji. Jednak... widze, że środowiska "prawicowe" bardzo skupiają się na agresji Rosji wobec Gruzji, ale nie zauważają agresji zachodu wobec innych państw: Irak, Afganistan, Libia, Syria, Iran itp. W samym tylko Iraku ofiary szły grubo w ponad sto kilkadziesiąt tysięcy ludzi... Nie mówię, że Rosja jest święta, ale jak już mówimy o bandytyzmie, to powinny być też zachowane proporcje - aby większego bandytę nazywać większym bandytą i od niego zacząć nagłaśniać zbrodnie.

Jeśli chodzi konkretnie o Gruzję, to zwróć uwagę, że czasem sytuacja może być bardziej skomplikowana, niż widać to dla zwykłego śmiertelnika. Czasem niewiele trzeba, aby wetknąć kij w mrowisko. Dla przykładu: chęć ulokowania na swoim terytorium amerykańskich baz wojskowych, lub jakiekolwiek ruchy, które powodują znaczne osłabienie pozycji sąsiada w stosunku do zachodu... Z tego co obserwuję, to mam wrażenie, że właśnie zachód za bardzo wsadza swoje łapska gdzie nie trzeba (od kolegi, który interesuje się militariami dowiedziałem się, że właśnie w Syrii było rozmieszczonych sporo rosyjskich baz wojskowych), za bardzo podchodzi do tej ostrej granicy pomiędzy nimi, a Rosją.

Tak ja to widzę.
2014-03-03 13:19
# @Obsługa techniczna 0|0
Oj! Polska jest gnębiona przez Rosję od pierwszej połowy XVIII wieku. Tu nie tylko o komunizm chodzi.
2014-03-03 19:46
# @elig 0|0
No właśnie jest to prawda, że była gnębiona, ale... właśnie... Była na pewno, ale czy jest - nie wiem na czym to miałoby polegać... Bo jak weźmiemy umowę gazową, która faktycznie korzystna nie jest, to jest to pikuś w porównaniu z tym, co robi z nami zachód, co robią z nami banksterzy, lewactwo, sataniści z UE itp. A ludzie i narody się zmieniają... Kilkadziesiąt lat temu Niemcy byli nazistami, a dzisiaj już nimi nie są. Japończycy byli niezrównani w okrucieństwie, a teraz nie można im tego zarzucić.
2014-03-03 23:58
# @Obsługa techniczna 0|0
Rosja łamie wszelkie możliwe umowy miedzunarodowe z deklaracje budapeszteńską z 1994 roku na czele.
2014-03-04 21:08
# @elig 0|0
Elig, no nie ukrywam zdziwienia Waszym sposobem myślenia. Wydaje mi się, że awersja do Rosji, która być może jest podgrzana zbrodnią smoleńską przysłania Wam zdolność racjonalnego rozumowania. Nie wiem, czy Rosja łamie umowy międzynarodowe, czy łamie je faktycznie wszystkie, ale na dobrą sprawę jeśli wyznajesz, że najważniejszym miernikiem jest tu rzetelność i skrupulatność w wypełnianiu umów międzynarodowych, to może spróbuj sobie zadać pytania:

- Czy zachód nie łamie prawa międzynarodowego? (moim skromnym zdaniem łamie w sposób rażący i w białych rękawiczkach, o czym nie dowiemy się przecież mediów głównego ścieku)
- Czy skrupulatne wypełnianie wszystkich umów, deklaracji, postanowień w każdym przypadku służy dobru? (dla przykładu: skrupulatne wypełnianie postanowień jakiegoś tam traktatu amsterdamskiego i wdrażanie ideologii gender)
- Czy stopień sukinsyństwa, szkodliwości i potencjalnego zagrożenia najbardziej jest uzależniony od tego, czy wypełnia się jakieś tam postanowienia międzynarodowe, czy nie? Czy to jest najważniejszy i najbardziej decydujący wskaźnik?


Moim skromnym zdaniem, to Rosja jest naszą jedyną nadzieją w obronie przed syjonizmem. Coraz bardziej przyczyniam się do teorii lansowanych przez Michalkiewicza i jemu podobnych, że Putin miał być marionetką w rękach syjonistów i światowej finansjery, dopóki musiał odgrywać rolę ich sługusa, to faktycznie to robił, a jak umocnił swoją pozycję, to się od nich odwrócił, pokazał im palca fakalca i jego dążenia ukierunkowały się na odbudowaniu Rosji, która została zniszczona przez komunistów. Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują właśnie na taki scenariusz... Cały syjonizm, gazety koszerne, wszystkie nasze zasrane media, nasi tzw. "politycy" i tzw. "opozycja" stanęli murem przeciwko Rosji. Czy myślisz, że oni wszyscy kierują się patriotycznymi pobudkami mającymi na celu uchronić nas przed reżimem Putina? Nie... Na naszych oczach rozpętała się wojna Rosji z syjonizmem. Tak się składa, że wszelkie sfery naszej władzy i naszych mediów są w rękach syjonistów, a nie Rosjan.

A co do zachodu, jak oni szanują międzynarodowe prawa, jacy to oni są święci, to serdecznie polecam Ci film "Doktryna szoku":

http://www.youtube.com/watch?v=TAOFisgryAE

2014-03-05 11:26
# @Obsługa techniczna 0|0
To tak, jak gdyby złodziej złapany z ręką w czyjejś kieszeni tłumaczył się: ależ, panie władzo, przecież Kowalski też kradnie.
2014-03-05 19:34
# @elig 0|0
No nie do końca... Po pierwsze to chyba trudno oczekiwać, aby polityka była czysta i nieskazitelna jak to Biblia nakazuje... Polityka jest brudna i to jej natura. Czasem można to zrozumieć, bo żeby nie dać się rozjechać przez innych walcem, trzeba podejmować kroki, które nie są do pogodzenia z nieskazitelną uczciwością. Dla przykładu: jeśli wiadomo, że jakiś człowiek zagraża racji stanu, jest groźnym szpiegiem, lub zdrajcą i jest to na 100% pewne, choć nie ma na to niepodważalnych dowodów, to czasem lepiej spowodować wypadek, niż się bawić w załatwianie tego na drodze prawnej nie mając pewności, czy uda się go skazać, czy jemu uda się wywinąć. Brzmi brutalnie, ale z perspektywy obrony własnego narodu, to właśnie takie rozwiązanie jest niestety właściwsze... Tak mi się wydaje.

Kolejna rzecz: mi chodziło raczej o to, że skoro krzyczymy "złodziej, złodziej", to żeby swoją uwagę w pierwszej kolejności koncentrować na złodzieja drogich samochodów, niż na złodzieja papieru toaletowego z publicznej ubikacji... Jeden i drugi złodziej, ale więcej powinno się krzyczeć o tych groźniejszych złodziejach.
2014-03-05 20:53
# @Obsługa techniczna 0|0
Z tego, co czytałam, to Janukowicz zaczynał od kradzieży damskich torebek, a i tak został 'wybrany demokratycznie' na prezydenta i wszyscy z tych, co teraz się srożą na niego, podawali mu rękę i przyjmowali go na salonach.

W moim mniemaniu nie da się usprawiedliwić podłości tym, że inny też podły był, tylko mniejszą willę ma (mniej ukradł).
2014-03-05 21:01