Blogerzy, którzy odeszli.... - rok 2016

pdf ePub czas dodania: 2016:11:01 16:48 komentarzy 0
W ciągu minionego roku znów zmarło trzech blogerów. W listopadzie 2015 odszedł Bajbars....

  W ciągu minionego roku znów zmarło trzech blogerów. W listopadzie 2015 odszedł Bajbars - Andrzej Karnkowski, ojciec dr Krzysztofa Karnkowskiego, czyli Budynia78.  Syn napisał wspomnienie o ojcu {TUTAJ}, a blog Bajbarsa jest {TUTAJ}.  W kwietniu 2016 dowiedzieliśmy się, że Autorytetopożeracz nie żyje.  Nie znam nawet jego nazwiska.  Wszyscy pisali o nim jako o Tomku z Będzina.  O jego śmierci powiadomił Rk1 {TUTAJ}.  Blog Autorytetopożeracza jest {TUTAJ}.

 Najcięższą stratę blogosfera poniosła we wrześniu 2016.  Zmarl bowiem genialny rysownik Niewolnik [właściwie Niewolnik swoich genów]  Ponad 400 jego wspaniałych rysunków można obejrzeć {TUTAJ}.  Publikował je także {TUTAJ}.  Coryllus tak napisał {TUTAJ} o nim:

 "Szanowni Państwo, wczoraj odszedł jeden z naszych kolegów - Adam Wycichowski, który prowadził bloga pod nickiem „Niewolnik własnych genów”. Jest mi niezmiernie przykro i smutno, bo Adam był absolutnym geniuszem kreski. W pięć minut rysował rzecz, z którymi inni męczyliby się tydzień. Jak wszyscy wiedzą rysował dla mojego wydawnictwa. Umieszczał swoje prace w kwartalniku „Szkoła nawigatorów”. (...) Umarł nam prawdziwy mistrz i prędko się drugi taki nie trafi.
  Adam Wycichowski był architektem, mieszkał w Szwecji. Cześć jego pamięci.".

 Najbardziej znanym jego dziełem, jako architekta, był stadion w Sztokholmie.

 Zamieszczę teraz informacje o blogerach, którzy umarli wcześniej i o których pisałam rok temu {TUTAJ}:

   W kwietniu 2015 zmarli :Jacek Gottlib, czyli bloger Azrael oraz Stanisław Szurowski - Stanley.  W lipcu 2015 odeszła blogerka modowa Maddinka, czyli Martyna Ciechanowska. Miała tylko 27 lat.  
 W roku 2009 odszedł bloger Wiki3 [Wiesław Mojzych], a w 2011, blogerka Krystyna Pisarska, znana jako Sama Słodycz, bloger Ambiwalentna Anomalia, czyli Jerzy Suchenek oraz Stanisław Heller, prowadzący w Salonie24 blog o fizyce i filozofii.  Bloger Quasi zmarł śmiercią samobójczą latem 2012 roku. Nazywał się Jakub Szańkowski. W roku 2013, a właściwie w pierwszym jego półroczu, zmarli trzej wybitni blogerzy: Paweł Paliwoda, Wojciech Stefan Jaroń, czyli Kejow i Tomasz Mierzwiński, znany jako Seawolf. Minął rok i do tej żałobnej listy doszło kilka następnych nicków i nazwisk.  Najwybitniejszym blogerem, zmarłym we wrześniu 2014, byl Michał Stanisław de Zieleśkiewicz, znawca historii i uroczy człowiek, filar portalu Blogmedia24.pl.   Dwie straty poniósł portal Niepoprawni.pl.  W lipcu 2014 zmarł Kuki, jeden z twórców portalu.  Ceniony bloger Andrzej Tatkowski odszedł od nas w sierpniu 2014.  11. czerwca 2014r. zmarł bloger Shortcut (Bohdan Stankiewicz)
  Trzeba na koniec wspomnieć o barwnej postaci Salonu24 - komentatorze, blogerze i poecie Asmodeusie, uzywającym też nicków Władca Kiru, Astaroth i Pancerna Konwalia.

 Cześć pamięci wszystkich zmarłych blogerów!!!

 Napisze jeszcze o jednej rzeczy.  W 2014 roku zmarła najstarsza blogerka w Polsce, pani Irena Szaszkiewiczowa o nicku Kika.  We wspomnieniu o niej pióra Katarzyny Grzebyk {TUTAJ} czytamy:

 "Najstarszą polską blogerką (a może i na świecie) była Irena Szaszkiewiczowa, zwana Kiką. „Grubo” po 90-tce, w styczniu 2013 r. zaczęła prowadzić blog zatytułowany „Moje pierwsze 100 lat” {TUTAJ}. Zmarła półtora roku później, mając 97 lat. Niesprawiedliwe byłoby jednak traktowanie Szaszkiewiczowej tylko jako blogerki. Ta ze wszech miar aktywna i otwarta na świat kobieta była bywalczynią i artystką Piwnicy pod Baranami, matką dwóch chłopców".

 Jak widać, na pisanie bloga nigdy nie jest za późno.

licznik: 10099 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
O tych co odeszli 0|0
Na neonie znalazłem dodatkowe nazwiska
http://jeznach.neon24.pl/post/134788,o-tych-co-odeszli

 // *Marian Stefaniak*  (vel Marian Stefan), który leżąc przykuty do łóżka i bardzo cierpiąc pisał przejmującą, bardzo ludzką kronikę swego umierania z Domu Pogodnej Starości w Zielonej Górze. Zmarł 17 września 2016. Napisał 52 posty i 9 komentarzy.

 *Jacek Rossakiewicz* , który przestał u nas pisać w marcu 2013, a ostatni komentarz zamieścił 13 września 2013, ale pozostawał jeszcze długo w sporadycznej łączności, aż do swej niespodziewanej a przedwczesnej śmierci kilka tygodni temu. Zamieścił u nas 73 posty i 707 komentarzy.// 

2016-11-03 15:14