Prawdziwie sportowa sobota, czyli 4 luty 2017

pdf ePub czas dodania: 2017:03:05 20:19 komentarzy 0
Na Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie było tak: "Lekkoatletyczne HME: polski wieczór w Belgradzie

   Na Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie było tak:


  "Lekkoatletyczne HME: polski wieczór w Belgradzie
Konrad Bukowiecki i Marcin Lewandowski zostali halowymi mistrzami Europy podczas zawodów w Belgradzie. Srebrny medal w sobotę wywalczył Ramał Omelko. Brązowe krążki przypadły w udziale Sofii Ennaoui i Justynie Święty. Tuż za podium znaleźli się Anna Jagaciak-Michalska i Tomasz Jaszczuk." {TUTAJ}.

  Bukowiecki pobił rekord Polski w rzucie kulą, zdobywając złoty medal.  Lewandowski ma złoto za bieg na 1500 metrów.  Omelko pobiegł na 400 m, Ennaoui na 1500 m., a Justyna Święty na 400 m..  W sumie pięć medali.  Wczoraj [4.03.2017] wieczorem Polska miała 7 medali, bo w piątek nasi sportowcy uzyskali złoty medal w skoku o tyczce [Lisek] oraz jeden brązowy.  Objęlismy więc prowadzenie w klasyfikacji medalowej mistrzostw.

  W Sienie [Włochy] i okolicach odbył się w sobotę bardzo znany jedniodniowy wyścig kolarski Strade Bianche.  Wygrał go polski kolarz Michał Kwiatkowski [były kolarski mistrz świata z Ponferrady 2014].

  Najgłośniejszym sobotnim osiagnięciem polskich sportowców był jednak zloty medal w konkursie drużynowym na Mistrzostwach Świata w Lachti.  Wywalczyła go drużyna polskich skoczków narciarskich w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch.

  Rzadko się zdarza, by polscy sportowcy odnieśli w jednym dniu tak wiele sukcesów w tak różnych dyscyplinach sportowych.  Dodam na zakończenie, że w Mistrzowstwach Halowych Europy, niedziela [czyli dziś] jest również dniem polskich triumfów.  Adam Kszczot zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów, Sylwester Bednarek ma złoto za skok wzwyż, złote medale zdobyły też sztafety: kobiet 4 razy 400 m i mężczyzn 4 razy 400m..  Ewa Swoboda wywalczyła brązowy medal w biegu na 60 m..  Polska ma teraz 12 medali, w tym 7 złotych {TUTAJ}.

licznik: 1326 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze