Polscy skoczkowie narciarscy w Święto Trzech Króli 2017

pdf ePub czas dodania: 2017:01:06 21:59 komentarzy 0
odnieśli największy sukces w historii tej dyscypliny w Polsce.

  odnieśli największy sukces w historii tej dyscypliny w Polsce.  Kamil Stoch wygral zawody w Bischofshofen i zapewnił sobie zwycięstwo w całym Konkursie Czterech Skoczni 2016/2017.  Powtórzył więc sukces Adama Małysza z 2001/2002.  Nie koniec jednak na tym.  Piotr Żyła był trzeci w Bischofshofen, a drugi w całym Konkursie Czterech Skoczni.  Maciej Kot był piąty w Bischofshofen i czwarty w całym konkursie.

 Te sukcesy wpłynęły na pozycje naszych skoczków w Pucharze Świata.  Kamil Stoch jest w tej chwili trzeci, Maciej Kot - piąty, a Piotr Żyła dziesiąty.  Po raz pierwszy mamy aż trzech polskich skoczków w pierwszej dziesiątce.  W jedynych jak dotąd zawodach drużynowych w Klingenthal [na poczatku grudnia 2016] polscy skoczkowie zajęli pierwsze miejsce.  Polscy skoczkowie przodują w Pucharze Narodów.

 Te sukcesy są niewątpliwie dziełem nowego trenera, Austriaka Stephana Horngachera.  To on zastosował nowe metody szkoleniowe i tchnął nowego ducha w polskich skoczków, którzy w poprzednim sezonie sprawowali się marnie.  Należy się cieszyć z tego odrodzenia i życzyć polskim zawodnikom jeszcze lepszych wyników w przyszłości

licznik: 1213 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze