Droga do św. Jakuba - fascynująca relacja z pielgrzymki

ePub czas dodania: 2016:08:29 22:03 komentarzy 0
Nazywa się Zbigniew Ściubak i mieszka w Lublinie. W zeszłym roku [2015] miał 52 lata, gdy w maju wyruszył sprzed drzwi swojego domu z pieszą pielgrzymką do świętego Jakuba z Compostelli - slynnnego sanktuarium w północnej Hiszpanii.

  Nazywa się Zbigniew Ściubak i mieszka w Lublinie.  W zeszłym roku [2015] miał 52 lata, gdy w maju wyruszył sprzed drzwi swojego domu z pieszą pielgrzymką do świętego Jakuba z Compostelli - slynnnego sanktuarium w północnej Hiszpanii.  Od dominikanów otrzymał paszport pielgrzyma, w którym zbierał pieczątki z odwiedzanych parafii.  Poza tym nie robił szczególnych przygotowań, po prostu spakował plecak i poszedł.  Do celu dotarł po prawie 130 dniach, we wrześniu 2015.  Pokonał pieszo ponad 3600 kilometrów.  Trasa wędrówki jest opisana {TUTAJ}.

 O tej pielgrzymce pisał w lutym 2016 "Gość Niedzielny" {TUTAJ}.  W Radiu Lublin nagrano reportaż radiowy {TUTAJ}.  Zbigniew Ściubak opisywał codziennie wydarzenia z trasy.  Relacje te, zebrane razem utworzyły ponad 700-stronicową książkę zatytułowaną "Droga" [patrz {TUTAJ} i {TUTAJ}].  Autor opublikował ją w sieci.  Można ją ściągnąć za darmo {TUTAJ}.

 Jest to fascynujaca lektura.  Gdy czytelnik towarzyszy codziennym zmaganiom autora, zaczyna mieć wrazenie, iż sam uczestniczy w pielgrzymce.  Oprócz treści religijnych, interesujące jest oglądanie Polski, Niemiec, Francji i Hiszpanii z perspektywy ubogiego pieszego pątnika.  Gorąco polecam ściągniecie tej książki z sieci  i zapoznanie się z nią.  Na pewno nikt tego nie pożałuje.

licznik: 1576 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze