Wciąż nie wiadomo, kto wygrał wybory prezydenckie w Austrii?

ePub czas dodania: 2016:05:22 21:30 komentarzy 0
Starli się ze sobą dwaj kandydaci - prawicowy Norbert Hofer i przedstawiciel Zielonych, Alexander Van der Bellen. Głosowanie przy urnach wygrał Hofer 51,9% do 48,1% {TUTAJ}. Rzecz jednak w tym, że ok. 14% wyborców głosuje korespondencyjnie

  Starli się ze sobą dwaj kandydaci - prawicowy Norbert Hofer i przedstawiciel Zielonych, Alexander Van der Bellen.  Głosowanie przy urnach wygrał Hofer 51,9% do 48,1% {TUTAJ}.  Rzecz jednak w tym, że ok. 14% wyborców głosuje korespondencyjnie, a w pierwszej rundzie wyborów prezydenckich Van der Bellen miał przewagę nad Hoferem w głosowaniu korespondencyjnym - 28,1% do 25,6% [{TUTAJ} godz. 19:27].  Stąd w linkowanym obok portalu Kurier.at podana jest prognoza wyniku  50% do 50%, a niektórzy przypuszczają, że wygra jednak Van der Bellen z przewagą ok. 3000 głosów.

 W Salonie24 austriackie wybory śledzą na bieżąco blogerzy [w dyskusji na temat notki Helveticusa - Jana Śliwy  "Felix Austria czyli o dzisiejszej bifurkacji" {TUTAJ}].  Może bowiem od nich zależeć układ sił w całej Unii Europejskiej.  Wielu zastanawia się, czy nie dojdzie w Austrii do "cudu nad urną".  To korespondencyjne głosowanie może do tego zachęcać.  Jutro okaże się, jaki ostatecznie będzie wynik wyborów i jakie będą jego konsekwencje.

licznik: 1069 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze