Obama i Poroszenko w Warszawie

ePub czas dodania: 2014:05:31 18:42 komentarzy 0
Sprawa pogrzebu Jaruzelskiego na Powązkach i związane z nią protesty całkowicie zdominowały blogosferę. W efekcie uwadze blogerów uszła zapowiedź znacznie ważniejszego wydarzenia. 3 i 4 czerwca Warszawę odwiedzi Obama i spotka się z Poroszenką, prezydentem-elektem Ukrainy.

  Sprawa pogrzebu Jaruzelskiego na Powązkach i związane z nią protesty całkowicie zdominowały blogosferę.  W efekcie uwadze blogerów uszła zapowiedź znacznie ważniejszego wydarzenia.  3 i 4 czerwca Warszawę odwiedzi Obama i spotka się z Poroszenką, prezydentem-elektem Ukrainy.


  Dopiero dziś /31.05/ o 17:11 w Salonie24  pojawiła się pierwsza  notka na ten temat napisana przez lewackiego blogera Józefa Monetę  /TUTAJ/.  A przecież już 29.05 portal Pl.delfi.lt poinformował  /TUTAJ/, że:

  "26 maja Poroszenko poinformował o zamiarze złożenia pierwszej zagranicznej wizyty na stanowisku prezydenta Ukrainy w Polsce.".

  Wspomniano też o spotkaniu z Obamą 3 czerwca w Warszawie.  Dzień później, 30.05, więcej szczegółów podał portal Gazeta.pl  /TUTAJ/:

  "Biały Dom w trakcie rozmowy konferencyjnej z reporterami zdradził szczegóły wizyty prezydenta Obamy w Polsce. W planach jest m.in. spotkanie z polskimi i amerykańskimi lotnikami, przemówienie 4 czerwca, a także rozmowa z prezydentem elektem Ukrainy. Co ważne, Obamie w trakcie podróży będzie towarzyszyć John Kerry, sekretarz stanu USA. (...)

  Kolejne punkty programu to: rozmowa "w cztery oczy" z prezydentem Komorowskim w Belwederze, spotkanie z premierem Tuskiem w KPRM, a następnie szersze spotkanie z przedstawicielami państw regionu: m.in. Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Węgier. Ostatnim punktem programu we wtorek jest uczestnictwo w oficjalnej kolacji z okazji wręczenia Nagrody Solidarności [przywódcy Tatarów Krymskich Mustafie Dżemilewowi].

  We środę rano Obama spotka się z prezydentem-elektem Ukrainy, Petrem Poroszenko.".

  Również w środę Obama ma wygłosić ważne przemówienie na Placu Zamkowym.  Dziś natomiast Niezalezna.pl podała  /TUTAJ/, że: "Zaprzysiężenie Petra Poroszenki na nowego prezydenta Ukrainy odbędzie się 7 czerwca.".

  Są to niezwykle istotne informacje o znaczeniu ogólnoświatowym, zwłaszcza wobec postawy Rosji.  Przypomnę, że gdy Poroszenko mowił o chęci odwiedzenia Moskwy, minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Ławrow odburknął: "Nie przewiduje się wizyty prezydenta Ukrainy w Rosji".

  Fakt, że pierwsza wizyta Poroszenki odbędzie się w Warszawie, a nie w Berlinie i że spotka się on u nas z prezydentem USA ma swoją wymowę.  Ciekawe, co wyniknie ze spotkania z innymi państwami regionu.  Być może będzie to wstęp do stworzenia jakiejś szerszej koalicji?.  Zobaczymy też, co Obama powie na Placu Zamkowym.

  W każdym razie uważam, że to dobre wiadomości.

licznik: 1922 + 1 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
Wiemy, wiemy - wizyta Obamy w Warszawie będzie bardzo ważna 0|0
Wiele zależy od tego co tam powie. I jakie być może decyzje zapadną.

Pragnę przytoczyć wywiad Friedmana jakiego niedawno udzielił:

http://naszeblogi.pl/46926-friedman-celem-usa-jest-zniszczenie-niemiec-i-rosji

To jest miód na moje serce :) Zobaczymy czy choć część z tego się ziści.
2014-06-01 15:32
# @mind service 0|0
Czytałam Friedmana, to rzeczywiście dobry tekst. Nie sądzę jednak, by chodziło o dosłowne zniszczenie Niemiec i Rosji, raczej o ich osłabienie i uniemożliwienie im utworzenia trwałego sojuszu.
2014-06-01 23:21
# @mind service 0|2
A ty śmieciu złodziejski jeszcze tu się produkujesz?

NowyEkran.net

19.08.2013

do administracja
Nadawca: Wydawnictwo Naukowe AP w Słupsku
IP: 153.19.161.6
------------------------------------------
Nadawca: wydaw@apsl.edu.pl (IP: 153.19.161.6)
------------------------------------------
Szanowni Państwo, we wpisie autora
http://miroslaw.szczepaniak.nowyekran.net/post/93028,kim-sa-nadludzie
przepisano dosłownie w całości artykuł, który ukazał się w Wydawnictwie Naukowym Akademii Pomorskiej w Słupsku, w czasopiśmie Słupskie Studia Filozoficzne nr 8/2009, na stronach 99-108. (tekst naszego artykułu rozmoczyna się mniej więcej w połowie wpisu na blogu). Posiadamy do tego tekstu prawa autorskie i nie zostały one przekazane Panu Mirosławowi Szczepaniakowi. Pełen tekst naszego artykułu znajduje się pod poniższym linkiem
http://www.slupskie-studia-filozoficzne.apsl.edu.pl/baza/wydawn/ssf08/ibek.pdf
Niniejszym więc zostały naruszone prawa autorskie zarówno naszego Wydawnictwa, jak i autora, pana dra Pawła Ibka, którego artykuł został zawłaszczony przez Pana Mirosława Szczepaniaka. W związku z czym wpis pana Mirosława Szczepaniaka wyczerpuje wszelkie znamiona plagiatu. Uprzejmie proszę o usunięcie z portalu tego artykułu. W przypadku braku reakcji przekażę sprawę naszemu radcy prawnemu, który podejmie odpowiednie kroki względem autora jak i administratorów portalu.
Bardzo proszę o zwrotną odpowiedź w tej sprawie.
Z wyrazami szacunku
Szczepan Kolada
Dyrektor Wydawnictwa Naukowego Akademii Pomorskiej w Słupsku


PS. jakby ktoś nie wiedział to tzw. "Mirosław Szczepanik" to Mind Service, złodziej własności intelektualnej.
2014-06-02 01:33