Propaganda sukcesu sama bywa sukcesem - na początku

pdf ePub czas dodania: 2017:07:04 19:27 komentarzy 0
Od prawie półtora roku w TVP i TVP Info mamy wciąż wiadomości o gospodarczych sukcesach rządu PiS. Wzrost PKB przyspiesza, bezrobocie spada, system podatkowy został uszczelniony, CBA łapie aferzystów itd. Istna "propaganda sukcesu"

  Od prawie półtora roku w TVP i TVP Info mamy wciąż wiadomości o gospodarczych sukcesach rządu PiS.  Wzrost PKB przyspiesza, bezrobocie spada, system podatkowy został uszczelniony, CBA łapie aferzystów itd.  Istna "propaganda sukcesu".  Jest ona skuteczna - nastroje społeczne się poprawiają.  W "Gość.pl czytamy: "Rekordowy optymizm Polaków" {TUTAJ

(link is external)}, a w portalu Qnews.pl : "Optymizm Polaków bije rekordy" {TUTAJ(link is external)}  Ja jednak wciąż odczuwam pewien niepokój.

  Pamiętam wczesny okres rządów Gierka - lata 1972-1975.  Kwitła wtedy propaganda sukcesu i była dobrze przyjmowana.  Nawet idiotyczne hasło "Zbudujemy drugą Polskę" cieszyło się dość szerokim uznaniem.  Wszystko zawaliło się w roku 1976 w Radomiu i Ursusie, a na koniec dekady Gierka Andrzej Rosiewicz śpiewał swą ironiczną pieśń o propagandzie sukcesu {TUTAJ(link is external)}.

 Minęło ponad 30 lat i w kampanii wyborczej roku 2007 Donald Tusk przedstawił się jako złoty chłopiec, który zaraz wprowadzi Polaków do europejskiego raju.  Wygrał wybory i propaganda sukcesu ruszyła z kopyta.  Od roku 2008 do 2013 wciąż mówiono o Polsce jako o "zielonej wyspie", którą wszelkie kryzysy omijają.  W roku 2016 dokonano korekty danych GUS i okazało się, że: "„Zielona wyspa” z opowieści Donalda Tuska zatopiona" {TUTAJ(link is external)}.  Recesja w latach 2012-2013 była faktem.

  Jak dotąd więc po 4-5 latach przechwalania się sukcesami - budziliśmy się z ręką w nocniku.  Jak będzie tym razem?  Warto pamiętać, że ograniczenie złodziejstwa i usprawnienie ściągania podatków, to tak zwane rezerwy proste.  Wystarczą jeszcze na dwa-trzy lata.  Nie wiadomo - co dalej?  Stad mój niepokój.

Tagi

licznik: 7968 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
A. Rosiewicz 0|0
"Propaganda sukcesu"

https://www.youtube.com/watch?v=0TRgi9uYa-I

2017-07-04 19:29