Poseł Piotr Liroy-Marzec w Klubie Wtorkowym

pdf ePub czas dodania: 2017:03:30 18:37 komentarzy 0
W portalu Blogpress.pl znalazłam informację:

  W portalu Blogpress.pl znalazłam informację:

  "Spotkanie Krakowskiego Klubu Wtorkowego w Pubie Róg Brackiej i Reformackiej,
ul. Reformacka 3 we wtorek, 28 marca 2017 r.
„Nic nie zmieni natury człowieka. Nawet bycie posłem”.
Gościem Klubu był Piotr Liroy-Marzec (raper, producent muzyczny, przedsiębiorca i polityk, poseł na Sejm). Spotkanie prowadził Adam Kalita".

  Do tej informacji dołączona była relacja wideo z tej imprezy {TUTAJ(link is external)}.  Z przyjemnością obejrzałam film i doszłam do wniosku, że pan poseł jest bardzo sympatyczną i ciekawą postacią.  Z zapałem opowiadał o pracach swego klubu parlamentarnego Kukiz'15, a w szczególności o jego akcjach na prowincji.  Stwierdził, iż klub ten przygotował ponad 50 projektów ustaw, które ugrzęzły w sejmowej zamrażarce.  W przeciwieństwie do tego - działalność "od podstaw" jest owocna.  Poseł bolał nad tym, że zwykli obywatele nie mają wpływu na działalność partii politycznych, bo o wszystkim decydują szefowie.  Podkreślał, iż Kukiz'15 nie jest partią polityczną, ale konglomeratem kilku stowarzyszeń.  Sam Liroy działa w stowarzyszeniu "Skuteczni", ktoremu przewodzi, obecny również na spotkaniu, Grzegorz Gajewski [pojawił się tam także szef biura poselskiego Liroy'a].

  Wikipedia {TUTAJ(link is external)} tak pisze o działalności politycznej Liroy'a:

  "Przed wyborami parlamentarnymi w 2011 roku Liroy nawiązał współpracę z Januszem Palikotem, który zagrał w teledysku do jego utworu „Kampania”, nawołującym do legalizacji marihuany w Polsce. W 2013 zorganizował kampanię „Posadź Krzak”, mającą zachęcić Polaków do uprawy konopi na szeroką skalę i pokazać możliwości wykorzystania tej rośliny. W 2014 wziął udział w kampanii „1% dla fundacji Instytut Spraw Obywatelskich INSPRO” [{TUTAJ(link is external)}], występując w serii spotów tej organizacji.
W 2015 kandydował w wyborach parlamentarnych z pierwszego miejsca listy komitetu Kukiz’15 w okręgu świętokrzyskim. Otrzymał 22 614 głosów, uzyskując mandat posła VIII kadencji. Został członkiem Komisji Kultury i Środków Przekazuoraz Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, a także przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. marihuany medycznej[7]. W maju 2016 zrezygnował z członkostwa w stowarzyszeniu Kukiz’15, krytykując negatywny jego zdaniem wpływ doradców na lidera tej organizacji Pawła Kukiza[26]. Pozostał jednocześnie w klubie parlamentarnym Kukiz’15.".

  Obecnie Liroy wyrażnie dystansuje się od Palikota, natomiast marihuana wciąż pozostaje jego konikiem.  Gdy prowadzący spotkanie nieopatrznie zapytał o marihuanę leczniczą, pan poseł zareagował prawie półgodzinnym referatem, opisując swoje perypetie z ustawą na jej temat.  Ma on zresztą rację.  Trudno pojąć, czemu w praktyce medycznej szeroko używa się leków na bazie opium [np. morfiny], a stosowanie pochodnych marihuany natrafia na opór.  W wielu stanach USA marihuanę po prostu zalegalizowano i nic złego się nie stało.  To zielsko jest podobno dużo mniej szkodliwe od alkoholu.

  W każdym razie - warto posłuchać pana Piotra Liroy'a-Marca.  Początkowo jego posłowanie traktowano dość ironicznie. Okazał się on jednym z rozsądniejszych i bardziej pracowitych posłów w swoim klubie.

  

licznik: 4436 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
Relacja wideo 0|0
Jest tu:

https://www.youtube.com/watch?v=0ma7Nwb4VhY

2017-03-30 18:58