KOD Małopolska, czyli "Las żywych trupów"

pdf ePub czas dodania: 2017:03:17 16:00 komentarzy 0
Oglądałam wczoraj [16.03.2017] późnym wieczorem program "W tyle wizji" prowadzony przez Rafała Ziemkiewicza i Łukasza Warzechę.

  Oglądałam wczoraj [16.03.2017] późnym wieczorem program "W tyle wizji" prowadzony przez Rafała Ziemkiewicza i Łukasza Warzechę.  Był on wyjatkowo zabawny, a jego hitem były fragmenty najnowszego filmiku propagandowego KOD, zatytułowanego "Las żywych trupów".  Dawno się już tak nie uśmialam.  Poszukałam więc całości owego dzieła w Internecie i znalazłam je {TUTAJ

(link is external)}.

  Akcja tego niespełna czterominutowego filmiku toczy się na leśnej porębie.  Na pieńkach po ściętych drzewach stoją ubrani w zielone kombinezony aktorzy i poruszają leniwie rekami [prawdopodobnie naśladują gałęzie].  W pobliżu nich stoi grupa osób w maskach ze  zdjeciami członków rządu PiS.  Spośród nich wychodzi facet udający ministra Szyszkę - odpala piłę spalinową i zaczyna ścinać te pieńki.  Aktorzy z wdziekiem padają na ziemię [żaden chyba się nie potłukł], a "członkowie rządu PiS" im urągają.

  Reszta filmiku to wygłaszany przez gościa w masce gazowej referacik opisujący - jak wstrętny PiS niszczy środowisko.  Partii tej przypisywane są zaiste niezwykłe moce.  Możemy się dowiedzieć np., że PiS właśnie betonuje wszystkie rzeki w Polsce, zamieniając je w kanały.  Do autorstwa owej "perły propagandy" przyznaje się KOD Malopolska.  No cóż, po wpadce z martwą wiewiórką [patrz {TUTAJ}] wydawałoby się, iż KOD [i reszta Antypisu] da sobie spokój z drążeniem tematyki przyrodniczej.  Nic jednak nie można poradzić na to, że ktoś uparcie pragnie się ośmieszać.

  W programie  "W tyle wizji" Łukasz Warzecha spointował to, przypominając los warszawskiego placu Powstańcow Warszawy.  Rosły tam kiedyś stare drzewa.  Przy okazji remontu placu pani prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewcz-Waltz z PO nakazała ich wycięcie i zastąpienie przez ohydne donice.  Po pewnym czasie zostały one usuniete i obecnie pozostała już tylko betonowa pustynia.  To niestety nie jest film, lecz smutna rzeczywistość.

licznik: 2426 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
Filmik 0|0
Jest tu:

https://www.youtube.com/watch?v=Bvaha1GusIc

2017-03-17 16:03