Jak zrobić z igły widły i zniszczyć swój wizerunek

pdf ePub czas dodania: 2018:01:26 21:54 komentarzy 0
W ciągu ostatniego tygodnia Prawo i Sprawiedliwość dwukrotnie dokonało tej sztuki. Pierwszy raz - w sprawie senatora Stanisława Koguta.

  W ciągu ostatniego tygodnia Prawo i Sprawiedliwość dwukrotnie dokonało tej sztuki.  Pierwszy raz - w sprawie senatora Stanisława Koguta.  Pisałam o tym {TUTAJ}.  W dniu 19 stycznia 2018 odbyło sie głosowanie w Senacie wniosku katowickiej prokuratury o zatrzymanie oraz aresztowanie senatora.  Dzień wcześniej Jarosław Kaczyński namawiał senatorów PiS do głosowania za tym wnioskiem.  Posłuchało go tylko 32 z 66 senatorów PiS.  Wniosek przepadł.  To niewątpliwie prestiżowa porażka  Kaczyńskiego.  Nie była to jednak kwestia wagi państwowej i Kaczyński popełnił błąd angażując się w nią.  Reakcją na to był wybuch furii ze strony PiS.

  Od tygodnia słyszymy ze strony władz PiS, a zwłaszcza marszałka Karczewskiego, jakim to strasznym skandalem było to głosowanie, jak to senatorowie popisali się "kolesiostwem", a zdaniem Karczewskiego "powinni wycofać się z polityki".  Władze PiS oraz pisowskie media wciąż się nakręcają, a kulminacją tej kampanii był wczorajszy [25.01.2018] list Jarosława Kaczyńskiego do członków PiS, w którym:

  "Przedstawiciele naszej formacji odmówili potraktowania jednego ze swoich członków jak zwykłego obywatela RP - napisał w liście do polityków Prawa i Sprawiedliwości prezes tej partii Jarosław Kaczyński. List jest reakcją na głosowanie senatorów PiS ws. Stanisława Koguta. (...) W liście prezes PiS informuje, że władze partii podejmą działania zmierzające do zmian w regulaminie Senatu i w ustawie regulującej kwestie związane z immunitetem parlamentarzystów. Kaczyński podkreśla, że immunitet nie może stawiać nikogo ponad prawem.
Kaczyński zapowiedział również, że w następnych wyborach do parlamentu z list Prawa i Sprawiedliwości będą mogli kandydować tylko ci, którzy podpiszą jednoznaczną deklarację dotyczącą korzystania z immunitetu, tak by nie chronił osób podejrzanych o przestępstwa kryminalne." {TUTAJ(link is external)}.

  W całej sprawie nie chodziło jednak o immunitet.  Stanisław Kogut zrzekł się go ponad miesiąc temu i od tego czasu próbował skłonić katowicką prokuraturę do przesłuchania go i postawienia mu zarzutów.  Nastąpiło to dopiero wczoraj.  Profesor Żaryn, senator PiS, stwierdził {TUTAJ(link is external)}:

  "stanowisko prokuratury przedstawione Senatowi, zawierało „bardzo dużo mankamentów, bardzo dużo słabo udowodnionych wątków, żeby nie powiedzieć niechlujstwa” oraz , że " trudno wpisać się w ścieżkę dowodową prokuratury, bo ta jest marna".

  Nie jest jasne, dlaczego senatorowie mieliby poprzeć źle przygotowany wniosek?  W każdym razie PiS robi wszystko, by zwiększyć rozmiary swej porażki.  W dodatku pomiatanie senatorami może się źle skończyć, podobnie jak ostentacyjne lekceważenie prezydenta Dudy na początku kadencji.  Jeśli tych 34 nieposłusznych senatorów PiS sprzymierzy się z 27 senatorami PO. to razem będą w stanie zablokować każdy wniosek PiS.

  Drugą wpadką jest sprawa ujawnionych przez TVN wyczynów durniów z organizacji "Duma i Nowoczesność", którzy w kwietniu 2017 roku świętowali w lesie urodziny Hitlera.  W imprezie tej wzięło udział dosłownie kilka osób.  Należało oczywiście zlecić lokalnej prokuraturze zbadanie sprawy oraz wyjaśnienie dlaczego TVN zwlekała aż 9 miesięcy z ujawnieniem tego przestępstwa.  Na tym sprawa powinna się była zakończyć.  Niestety - obóz rządowy dostał sraczki ze strachu na myśl o tym, że ktoś mógłby podejrzewać, iż to oni popierają nazizm.  W rezultacie w tej sprawie głos zabrali: premier, minister spraw wewnętrznych, a także prezydent.  Wczoraj odbyła się debata w Sejmie.  Rzecz jasna, żaden zewnętrzny obserwator nie może już teraz mieć wątpliwości, iż w Polsce istnieje ogromny problem neonazizmu.  Upojona tym sukcesem TVN poszła za ciosem i zaczęła prezentować ministra Brudzińskiego na tle swastyk.  Marynarze nazwaliby postępowanie PiS w tej kwestii "sikaniem pod wiatr".

Tagi

licznik: 2513 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze