Poczet Sędziów Polskich

ePub czas dodania: 2016:08:25 21:50 komentarzy 0
1. Stanisław Biernat Sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Razem z prezesem TK, Andrzejen Rzeplińskim oraz sędzią TK, Piotrem Tuleją doradzali politykom koalicji PO-PSL podczas uchwalania sprzecznej z Konstytucją ustawy o TK w czerwcu 2015.

   1.  Stanisław Biernat

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego.  Razem z prezesem TK, Andrzejen Rzeplińskim oraz sędzią TK, Piotrem Tuleją doradzali politykom koalicji PO-PSL podczas uchwalania sprzecznej z Konstytucją ustawy o TK w czerwcu 2015.

 2.  Anna Komorowicz

Jako sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie  skazała w kwietniu 2016 Zygmunta Miernika na 10 miesięcy więzienia bez zawieszenia za rzucenie tortem w sędzię Annę Wielgolewską [Miernik uczynił to w proteście przeciw wyrokowi w sprawie Czesława Kiszczaka] {TUTAJ}.

  3.  Czesław Krogulec

Sędzia sądu w Radomiu.  Skazał on w lutym 2014 Roberta Frycza na rok i trzy miesiące ograniczenia wolności za rzekome znieważenie prezydenta Bronisława Komorowskiego na satyrycznej stronie internetowej Antykomor.pl {TUTAJ}.

4.  Aleksandra Kussyk

Przedłużała ona nieustannie areszt dla Macieja Dobrowolskiego, który w efekcie przesiedział w areszcie bez wyroku 40 miesięcy.  Zarzuty przeciw niemu opierały się wyłącznie na zeznaniach jednego kryminalisty.  Dobrowolski wyszedł dopiero we wrześniu 2015 {TUTAJ}.

5.  Wojciech Łączewski

Skazal on byłego szefa CBA, Mariusza Kamińskiego na trzy lata więzienia bez zawieszenia i 10 lat zakazu zajmowania stanowisk publicznych, mimo że prokurator żądał tylko roku więzienia w zawieszeniu [za rzekome nadużycie władzy].

6.  Ryszard Milewski

Prezes sądu w Gdańsku, gotowy do uzgadniania wyroku w sprawie Amber Gold z urzędnikiem Kancelarii Premiera.  Wykazała to prowokacja dziennikarska Pawła Mitera [w 2014 r.].

 7.  Beata Najjar

Uniewinniła w 2012 roku większość czlonków mafii pruszkowskiej {TUTAJ}.

8.  Jadwiga Osuchowska

Sędzia sądu rodzinnego w Krakowie.  Stwierdziła, że rodzina Bajkowskich jest "dysfunkcjonalna" i nakazała umieszczenie ich dzieci w Domu Dziecka.  Cała sprawa opierała się na donosie obrażonego psychoterapeuty {TUTAJ}.

9.  Andrzej Rzepliński

Prezes Trybumału Konstytucyjnego.  Razem z sędziami TK, Biernatem i Tuleją doradzał w czerwcu 2015 politykom PO i PSL uchwalenie sprzecznej z Konstytucją ustawy o TK..  Sprowokowal w ten sposob konflikt o TK.  Trwa on do dziś, wciąż podsycany przez Rzeplińskiego.

10.  Piotr Tuleja

Sędzia Trybunału Konstytucyjnago.  Wraz z Rzeplińskim i Biernatem przyczynił się do uchwalenia w czerwcu 2015 sprzecznej z Konstytucją ustawy o TK.

11. Igor Tuleya

Wydal wyrok w sprawie skorumpowanego lekarza Mirosława Garlickiego.  W uzasadnieniu Tuleya porównał funkcjonariuszy CBA do stalinowskich oprawców {TUTAJ}.  Było to w 2013 r.

12. Anna Wielgolewska

Sędzia katowickiego sądu.  Zadbała ona o to, by Czesławowi Kiszczakowi przypadkiem włos z głowy nie spadł.  To w nią rzucił tortem Zygmunt Miernik {TUTAJ}.

 

licznik: 1782 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
Inna lista 0|0
Pochodząca ze stron KMN lista 35 "zasłużonych" sędziów jest tu:
http://blogmedia24.pl/node/75674#comment-364122
2016-08-26 00:36